Gdzie spędziłęś/spędziłaś ferie ziomowe?

newsletterstatystyki
Środa, 2014-11-26
Imieniny:
Leona, Leonarda
kalendarz koniec
middleT.jpg

O Ośrodku

Jesteś tu: » Strona główna » O szkole » O Ośrodku

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Baryczy

Struktura Ośrodka:

• Szkoła Podstawowa Specjalna kl.I-III, I etap edukacyjny
    (klasy dla uczniów niepełnosprawnych w stopniu lekkim oraz klasy dla uczniów  niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym)
  • Grupy rewalidacyjne dla uczniów niepełnosprawnych w stopniu głębokim – I etap edukacyjny
  • Szkoła Podstawowa Specjalna kl. IV-VI, II etap edukacyjny
  • Gimnazjum Specjalne kl. I-III, III etap edukacyjny (klasy dla uczniów niepełnosprawnych w stopniu lekkim oraz klasy dla uczniów niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym)
  • Szkoła Przysposabiająca do Pracy, dla uczniów niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym – IV etap edukacyjny

Obejmujemy opieką dzieci i młodzież z różnymi niepełnosprawnościami, zarówno w sferze intelektualnej jak i ruchowej oraz z dysfunkcjami sprzężonymi.

Nikomu nie odmawiamy pobytu w naszej placówce. Jesteśmy otwarci dla dzieci, rodziców. Chętnie pokażemy nasz Ośrodek tym, którzy mają wątpliwości.

W Ośrodku likwidowane są bariery architektoniczne: przystosowane toalety, barierki, podjazdy dla wózków.

Zapewniamy dowóz dzieci niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim do szkoły, naszymi busami z fachową opieką pedagogiczną.

POŁOŻENIE OŚRODKA

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy położony jest w Baryczy.
Jest to wieś w odległości 3 km od miasta powiatowego Końskie, otoczona Wzgórzami Koneckimi, o wspaniałych walorach klimatycznych.Szkoła leży przy trasie do Warszawy. Budynki naszej szkoły położone są na pięknej ponad
3 ha działce.

W otoczeniu mamy:

• park szkolny z alejkami spacerowymi także dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich piękny teren ogniskowo – rekreacyjny
  • bezpieczny plac zabaw dla dzieci
  • boiska sportowe
  • w sąsiedztwie las bogaty w grzyby i owoce leśne
  • sąsiadujemy także z Nadleśnictwem Barycz
  • przystanek
  • przejścia dla pieszych przed szkołą oznakowane są światłami pulsacyjnymi

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy mieści się w trzech budynkach.

•  W budynku szkoły odbywają się zajęcia edukacyjne dla dzieci z różnymi stopniami niepełnosprawności, z zachowaniem zasad integracji, bezpieczeństwa i wzajemnej pomocy między dziećmi. Posiadamy specjalistyczne sale do nauczania zintegrowanego, klasopracownie przedmiotowe, bibliotekę, sale logopedyczną, informatyczną, gimnastyczną, nowoczesną salę gospodarstwa domowego, świetlicę.
  • W odrębnym budynku mieszczą się niektóre specjalistyczne sale, m. in. sala doświadczania świata, biofidbek, integracji sensorycznej oraz łazienki dla niepełnosprawnych.
  • trzeci z naszych budynków to oddalony o 100 m od szkoły internat.Tu znajdują się wciąż odnawiane sypialnie dla dzieci, nowoczesne świetlice, także sale muzyczna, rewalidacyjna, siłownia, sportowa do tenisa stołowego, telewizyjna, nowoczesna kuchnia i stołówka. Teren przed internatem jest oświetlony, bezpieczny, w pobliżu zielony ogród – alpinarium, o który troszczą się wychowawcy z uczniami.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia Naszej Placówki.

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas