Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

2017-06-23

Dobiegł końca kolejny rok szkolny! Wakacyjna przerwa jest dla naszych uczniów w pełni zasłużona. Miniony rok minął bowiem pod znakiem wielu sukcesów - tak sportowych, jak i artystycznych. Dzisiejsza uroczysta akademia była okazją do podkreślenia tych osiągnięć.

Uroczystość rozpoczął dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy Pan Jan Słuszniak, który gorąco powitał uczniów, przybyłych z nimi rodziców oraz nauczycieli i wychowawców. Koniec każdego roku szkolnego to czas pożegnania absolwentów. Dziś za spędzone wspólnie lata oraz naukę podziękowaliśmy uczniom Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Szkoły Przysposabiającej do Pracy, a także Gimnazjum. Oprócz podziękowań zostały wręczone świadectwa i okolicznościowe dyplomy. Natomiast pracę w naszym Ośrodku kończy dziś Pani Grażyna Tomala, nauczyciel Zasadniczej Szkoły Zawodowej, przechodząc na zasłużoną emeryturę. Zapewniła nas jednak, że będzie częstym gościem w Baryczy, a niezapomniane chwile, jakie spędziła z młodzieżą pozostaną na zawsze w jej sercu. Zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw to także doskonała okazja do podsumowania całorocznych osiągnięć, a tych - jak stwierdził dyrektor - nie brakowało! Wspólnie z wicedyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy Panią Elżbietą Kwapis wręczył wyróżnienia najpilniejszym uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce, a także nagrody za sukcesy w ogólnopolskich zawodach sportowych i konkursach artystycznych. Przypomnijmy tylko niektóre z nich: I miejsce w "Wojewódzkich Mistrzostwach w Piłce Nożnej 6 osobowej ŚSKF "SPRAWNI RAZEM", medalowe lokaty w "LIII Cross'ie Ostrzeszowskim", złoty medal w "Wojewódzkiej Specjalnej Olimpiadzie w pływaniu na krótkim basenie", czy choćby wielki sukces podczas "Mistrzostw Polski SPRAWNI RAZEM w lekkiej atletyce", gdzie nasi podopieczni opanowali całe podium! Dyrektor podziękował wszystkim rodzicom i opiekunom za całoroczną, wzorową współpracę z nauczycielami i wychowawcami, a kadrze pedagogicznej za profesjonalizm i oddanie w codziennej pracy z dziećmi. Wszystkim uczniom zaś, życzył bezpiecznego wypoczynku oraz regeneracji sił przed kolejnym rokiem szkolnym. Przyłączamy się do tych życzeń i - do zobaczenia we wrześniu!