„100 tysięcy drzew na 100-lecie Niepodległości Polski”

Nasi uczniowie wzięli wczoraj udział w akcji ekologicznej organizowanej przez gminę Końskie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz PGK Końskie.

Pomysłodawcą był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, a cała impreza jest elementem dużej ogólnopolskiej akcji prowadzonej pod honorowym patronatem Premiera RP. Zasada była prosta - sadzonka za odpady. Każdy kto przyniósł dziesięć sztuk surowców takich jak: butelki, puszki, czy baterie otrzymywał jedno drzewko. Można było wybierać spośród śliwy wiśniowej, buku pospolitego, grabu, brzozy, miłorząbu japońskiego, magnolii, pęcherznicy kalinolistnej i derenia białego. Dla najmłodszych przygotowano także różne quizy i konkursy, w których nagrodami było nie tylko drzewka, ale i słodkości. Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Izabeli Wojciechowskiej - Stoińskiej i Pani Joanny Sarlei uzbierali pokaźną ilość ekologicznych zdobyczy;) Serdecznie gratulujemy!