Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

I znów mamy wakacje! Rok szkolny 2017/2018 upłynął pod znakiem wielu sukcesów naszych uczniów, ale był wyjątkowy także z innego powodu.

Mowa oczywiście o nadaniu imienia i sztandaru. To nie tylko historyczna chwila w życiu naszego Ośrodka, ale też - musimy nieskromnie to stwierdzić - duży sukces organizacyjny dyrekcji, grona pedagogicznego i wszystkich pracowników. Potężny wysiłek bardzo się jednak opłacił, wszak mamy zacnych patronów, a wspomnienie tego wyjątkowego dnia z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów, ich rodziców i wszystkich przybyłych gości. Przy okazji krótkiego podsumowania nie sposób nie wspomnieć o pozwoleniu na budowę nowego internatu i hali sportowej. Jego oficjalne przekazanie miało miejsce kilka dni temu, ale początek starań sięga miesięcy wstecz. Zaprezentowane plany architektoniczne budzą zachwyt, ale też niecierpliwość, kiedy zostaną zmaterializowane. Staraniom dyrekcji i całej kadry nie ustępowali uczniowie, którzy godnie reprezentowali szkołę na wszelkiego rodzaju zawodach i konkursach, często o zasięgu ogólnopolskim. Przypomnieć należy choćby jubileuszowe XXV Wojewódzkie Biegi Przełajowe, Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Tenisie Stołowym, XV Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Warcabach, czy LIV Cross Ostrzeszowski. I właśnie za te i inne osiągnięcia, w tym także artystyczne i naukowe dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Zdzisławy i Stanisława Bytnarów w Baryczy Pan Jan Słuszniak wspólnie z wicestarostą Panem Andrzejem Markiem Lenartem wręczył nagrody i wyróznienia dla najbardziej pracowitych i zaangażowanych uczniów, a także absolwentów. Pan wicestarosta życząc dzieciom słonecznych i bezpiecznych wakacji, a kadrze zasłużonego wypoczynku, zaznaczył, że poczyni wszelkie starania na rzecz jak najszybszego rozpoczęcia budowy hali i internatu. Podkreślił też, że okres wakacajny wykorzysta na aktywne pozyskiwanie funduszy i zdecydowany lobbing w instytucjach władnych wspomóc nasze projekty. Przypomnieć należy, że to właśnie Pan wicestarosta walnie przyczynił się do przejęcia na własność przez nasz Ośrodek 57 arowej działki, na której znajduje się obecny internat. Ostatni dzień roku szkolnego to także idealna okazja do zaprezentowania talentów przez podopiecznych. Popis taneczno - wokalnych umiejętności w wykonaniu uczennic prowadzonych przez Panią Klaudię Stępińską wzbudził szeroki aplauz, a spontaniczną gwiazdą występu okazał się Kamil Majchrzak, uczeń III klasy SPP, który na moment skradł show dziewczynkom:) Na zakończenie dyrektor Ośrodka Pan Jan Słuszniak oficjalnie ogłosił rozpoczęcie wakacji, życzył wszystkim udanego wypoczynku i poczęstował zebrane dzieci słodkościami, które przy okazji wizyty w dniu nadania imienia i sztandaru przekazała litewska delegacja z zaprzyjaźnionej szkoły z Wilna, którą reprezentowała dyrektor Pani Danutė Šukelienė i nauczyciel Pani Stanislava Volodkovič. Wszystkim wychowankom jeszcze raz życzymy samych slonecznych dni, bezpiecznej zabawy i regeneracji sił przed kolejnym rokiem szkolnym!