XXII Wielka Gala Integracji

18 listopada bieżącego roku 35 uczniów Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy wzięło udział w XXII Wielkiej Gali Integracji w Warszawie.

Wielka Gala Integracji to największe święto osób z niepełnosprawnością w Polsce, organizowane z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Od 22 lat jest ona okazją do spotkania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności z całego kraju, a także osób publicznych, polityków, przedstawicieli mediów, firm angażujących się w działania na rzecz osób niepełnosprawnych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Podczas Gali przyznawany jest Medal Przyjaciel Integracji osobom oraz instytucjom, które działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością nie z formalnego obowiązku, lecz z chęci budowania społecznej integracji. Prowadzącymi w tym roku byli Monika Zamachowska, Michał Olszański i Piotr Pawłowski, gość specjalny zespół PECTUS. Podczas wyjazdu nad bezpieczeństwem naszych wychowanków czuwała wicedyrektor naszego Ośrodka Pani Elżbieta Kwapis oraz nauczyciele: Pani Dorota Głąb, Pani Jolanta Andrychiewicz i Pani Justyna Połetek-Wcisło.