Damian Baczewski wicemistrzem Polski w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych!

Tegoroczne Jesienne Ogólnopolskie Biegi Przełajowe "Sprawni Razem" zorganizowane w Łodzi w dniach 13-14.10.2017 roku okazały się bardzo udane! Uczeń naszej szkoły Damian Baczewski wywalczył tytuł wicemistrza!

Sukces tym większy, że zawody o takim zasięgu skupiają bardzo dobrze przygotowaną i zdeterminowaną młodzież, a trasy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Arturówek", na których odbyły się biegi, przeznaczone są już dla zawodników o zaawansowanych umiejetnościach. Rozegrane zostały cztery biegi - dwa dla dziewcząt i dwa dla chłopców: grupa młodszych dziewcząt: rocznik 2001 i młodsze na dystansie 1200m, grupa starszych dziewcząt: rocznik 2000 i starsze na dystansie 1500m, grupa młodszych chłopców: rocznik 2001 i młodsi na dystansie 1500m oraz grupa starszych chłopców: rocznik 2000 i starsi na dystansie 2500m. Uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy - Damian Baczewski, Szymon Makuch i Kamil Ocetek - reprezentowali województwo świętokrzyskie, klasyfikując się na następujących miejscach:

Szymon Makuch - 1500m (gr. mł.) - VII miejsce

Damian Baczewski - 2500m. (gr. st.) - II miejsce

Kamil Ocetek - 2500m (gr. st.) - XVI miejsce

Klasyfikacja medalowa grupy starszych chłopców 2500m:

I miejsce - Sylwester Jaciuk (woj. mazowieckie) -  czas: 6:35,06 (jest to także aktualny brązowy medalista Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych z Londynu w biegu na 800m)

II miejsce - Damian Baczewski (woj. świętokrzyskie) - czas: 6:43,03

III miejsce - Dominik Pirkoś (woj. zachodniopomorskie) - czas: 6:46,85

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, w szczególności, rzecz jasna, Damianowi oraz trenerowi naszej reprezentacji Panu Tomaszowi Domagale, pod okiem którego uczniowie Ośrodka w Baryczy odnoszą i - w co mocno wierzymy - dalej będą odnosić tak spektakularne sukcesy!